Co to jest Snapchat i jak działa?

Niesamowite tempo wzrostu popularności i - jakby nie patrzeć - jedyny w swoim rodzaju mechanizm dzielenia się momentami ze znajomymi.

Snapchat Youtube

Czym jest Snapchat?

Snapchat to komunikator internetowy, który powstał w 2011 roku. Pozwala na wysyłanie w czsie rzeczywistym zdjęć i filmów, które trwają maksymalnie 10 sekund. Działa jako aplikacja na smartfony i tablety. Na materiały można nakładać podpisy, rysunki i filtry. Po wysłaniu i odtworzeniu zdjęcie lub film ulega samodestrukcji.

Snapchat działa w czasie realnym. Z biegiem czasu do aplikacji dodano chat, rozmowy głosowe, rozmowy wideo, My Story, relacje z imprez i wydarzeń oraz materiały komercyjne dodawane przez dostawców takich jak DailyMail, IGN, People Magazine i wiele innych.

Snapchat służy głównie do dzielenia się chwilami i wysłania zabawnych zdjęć i głupich min. Większość treści to bezwartościowe zdjęcia kotów, budynki, monumenty, śmieszne podpisy itp. Ideą snapchata jest chwytanie momentów, których zapisanie nie jest potrzebne (choć, można to zrobić) i dzielenie się z nimi maksymalnie przez 24 godziny, ani minuty dłużej.

Interfejs Snapchata i przykład zastosowania filtru

Snapchat do sextingu

Snapchat jest też bardzo popularnym komunikatorem używanym do sextingu, czyli wysyłania zdjęć i filmów o charakterze erotycznym. Wynika to głównie z samej idei Snapchata – zobaczone zdjęciem przepada na amen. Zdjęcia można jednak przechwycić, używając odpowiednich narzędzi lub robiąc zrzut ekranu. Po zrobieniu zrzutu ekranu, użytkownik zostaje informowany o tym, że odbiorca przechwycił wysłane zdjęcie.

Co to jest Snapstory / My Story na Snapchacie?

My Story, znane też, jako Snapstory, to zbiór zdjęć udostępnionych przez użytkownika, które są widoczne przez 24 godziny od momentu dodania. Widzieć mogą je wszystkie osoby, które obserwują użytkownika. Przy profilu prywatnym przyjmowanie do grona znajomych trzeba akceptować. Użytkownik ma wgląd na to, kto widział jego Story oraz kto zrobił zrzut ekranu podczas oglądania.

Przykady artykułów dostępnych w polu Newsfeed

Jak dodawać znajomych przy pomocy Snapkodu?

Dodawać znajomych na Snapchacie można na kilka sposobów. Można podać nazwę użytkownika, dodać go z książki telefonicznej lub zeskanować jego unikatowy kod, tak zwany Snapkod.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

  1. Skieruj aparat swojego telefonu w stronę unikatowego Snapkodu znajomego. Można go znaleźć tapnięciem w ikonkę duszka u góry ekranu w aplikacji lub po przytrzymaniu My Story danej osoby
  2. Telefon odczyta kod i doda jego właściciela do obserwowanych
  3. Jeśli nic nie będzie się działo – zrób zdjęcie; po jego zrobieniu, telefon sam powinien wykryć snapkod i dodać znajomego

Ile warty jest Snapchat?

W 2013 roku, Mark Zuckerberg zaproponował twórcy Snapchata Evanowi Spiegelowi kwotę 3 miliardów dolarów. W zeszłym roku przedstawiciele chińskiej e-handlowej grupy Alibaba zaproponowali za Snapchata 10 miliardów dolarów. Obie te oferty zostały przez twórcę odrzucone. Dzisiaj serwis jest wart jeszcze więcej, a jego popularność stale rośnie.

Pobierz aplikację Snapchat na Android oraz iOS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

5 stworzonych przez Facebooka aplikacji, które okazały się ogromnymi niewypałami Allo - inteligentny komunikator Google'a Klawiatura Google 5.0 już jest. Google dodał tonę nowych funkcji, a i tak nawet nie zbliżył się do konkurencji Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR Zenge - kolejne pozytywne zaskoczenie znad Wisły [Android, iOS, Windows] HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida Przebrnąłem przez najciemniejsze zakamarki sklepów z aplikacjami. Znalazłem 8 bardzo dziwnych japońskich gier Rope Racers zaliczyłbym do fajnych, gdyby nie te odnawialna energia... [Android i iOS] Dream Machine - tytuł niewiele mówi, ale wygląd przywołuje wspomnienia [Android i iOS] Apple Music na Androida jest lepsze od wersji na iOS? 5 gier, które odniosły sukces, choć nikt się tego nie spodziewał [Android, iOS i Windows Phone] Mapy HERE: koniec wsparcia dla smartfonów z... mobilnym Windowsem Legacy Quest - na tę grę Polacy musieli czekać pół roku - [Android i iOS] Czuję głęboki niedosyt i wielki zawód. Nie tego od Dirac oczekiwałem [Android i iOS] Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości Clash Royale to mobilna strategia z prawdziwego zdarzenia [Android, iOS] Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta W te mobilne gry codziennie gra... 100 milionów osób Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam

Popularne w tym tygodniu:

Instagram z trybem rozmywania tła. Jak skorzystać z nowej funkcji? Ze smartfonem na niedzielne zakupy. Aplikacje mają sprawić, że nie pocałujesz klamki w sklepie Nie mogę się oderwać od mobilnego Fortnite. Ta gra zdaje się być stworzona z myślą o smartfonach