Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga?

Nasze telefony mają funkcje, których istnienia nawet nie jesteśmy świadomi, a które mogą nam pomóc w awaryjnych sytuacjach. Taką funkcją jest Safe Mode w wybranych telefonach marki Samsung.

Czym jest tryb bezpieczny?

Kojarzycie może tryb awaryjny w systemach Windows? Tryb bezpieczny jest jego odpowiednikiem. W tym trybie włączane są tylko oryginalne aplikacje Samsunga i sterowniki. Pozwala na usunięcie pliku lub deinstalację konkretnej aplikacji, jeśli zakłóca ona pracę telefonu.

Jak włączyć tryb bezpieczny?

  1. Wyłącz telefon.
  2. Naciśnij równocześnie przycisk włączania (Power) oraz przycisk głośności w dół (Volume down).
  3. Kiedy na ekranie pojawi się logo Samsung, puść przycisk włączania (Power), dalej jednak trzymaj przycisk głośności. Trzymaj tak do momentu aż telefon się włączy.
  4. Po włączeniu w lewym dolnym rogu pojawi się napis (tryb bezpieczny) Teraz możesz usunąć aplikację/pliki, które zakłócały pracę systemu.
    Tryb bezpieczny w Samsungu Galaxy Note IV

  5. Aby wyłączyć ten tryb, ściągnij pasek powiadomień i wybierz „Wyłącz tryb bezpieczny”. Po jego naciśnięciu telefon zrestartuje się i wróci do normalnego trybu. Jeśli nie masz takiego przycisku, to po prostu zrestartuj telefon.
Wyłączanie trybu bezpiecznego w Samsungu Galaxy Note IV

Telefon ciągle włącza się w trybie bezpiecznym — co robić?

Istnieją dwa możliwe rozwiązania takiego problemu. Pierwsza to oprogramowanie, które nie działa tak jak powinno. Tutaj z pomocą może przyjść reset systemu do ustawień fabrycznych. Drugie rozwiązanie jest czysto fizyczne. Przycisk może być uszkodzony albo etui naciska na niego podczas mocniejszego ściskania (np. przy włączaniu telefonu).

Zobacz również: Samsung Galaxy S8 - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Porady:

Sekrety mobilnej fotografii: głębia ostrości a kompozycja Poznaj swojego smartfona: czytnik linii papilarnych Jak płacić telefonem? Jak przywrócić do życia zalany telefon? Sekrety mobilnej fotografii: zdjęcia makro Jak zrobić idealne selfie? Jaki smartfon na komunię Smartfon się zawiesił. Jak go zresetować? Jak zmienić aplikacje domyślne w Androidzie? Jak przenieść dane aplikacji i save'y z gier na nowy telefon z Androidem Jak ustawić własną piosenkę jako dzwonek w iPhone Jakiego smartfona kupić? Wybieramy najlepsze smartfony z różnych półek cenowych Moto X Style i Moto X Play - czym się różnią? Prezent z Polski czy z zagranicy - gdzie kupować? Moto X Play - za i przeciw Zdjęcia #poswojemu - jak fotografować mobilnie? Jak bezpiecznie przechowywać swoje seks nagrania Apple iPhone 5S - dane techniczne [Specyfikacja] Apple iPhone 5C - dane techniczne [Specyfikacja] Sony Xperia Z1 - dane techniczne [Specyfikacja] Tydzień w krzywym zwierciadle: LG G2 - zrób to sam Manta DUO POWER 8” HD (MID801) - dane techniczne [specyfikacja] Manta PowerTab 10” HD (MID1001) - dane techniczne [specyfikacja] Manta PowerTab (MID08S) - dane techniczne [specyfikacja]