Jak upodobnić wygląd Androida do iOS?

Jak to mówią, trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie pastwiska. Interfejs iOS ma swoje praktyczne funkcje i wizualnie też może się podobać. W tym poradniku pokażę jak przez launchery, nakładki i inne aplikacje upodobnić wygląd Androida do systemu Apple

Z góry uprzedzam – nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody. Ja aplikacje zainstalowałem, ale tylko na chwilę, by sprawdzić jak działają. Większość z nich aż kipi od reklam i potrzebuje dostępu do powiadomień, kontaktów itp. Robicie to więc na własną odpowiedzialność

Aby w miarę dobrze odwzorować wszystkie cechy systemu iOS, trzeba pobrać poniższe aplikacje ze Sklepu Play:

Po zainstalowaniu każdej z tych aplikacji, trzeba im nadać uprawnienia. Większość z nich odsyła poprawnie do ustawień, gdzie trzeba zmienić jakieś wartości. I w zasadzie można by tu postawić kropkę, bo na tym zmiana wyglądu interfejsu się kończy. Chciałbym wam jednak pokazać, że w praktyce nie wszystko działa tak jak działać powinno.

Launcher pozwoli na zmianę wyglądu interfejsu. Ten od razu wyposaży nas w tapetę i zmieni tło ikonek. Nie zmienia on jednak ich do końca. Daje za to możliwość podmiany ikonek na te które pobierzemy. Wystarczy wyszukać ikony w internecie i zapisać, próbowałem z jedną — działa. Cały proces będzie nieco pracochłonny ale da się tego dokonać.

Jeszcze jedna kwestia — launcher jest płatny i z góry mówię — nie działa zbyt dobrze. Jego cena w ogóle nie jest adekwatna do tego co oferuje, ale to tylko od was zależy czy go kupicie. Przypominam jedynie, że macie 2 godziny na sprawdzenie aplikacji przed zapłatą.

iNoty to z kolei apka, która ma na celu symulowanie paska powiadomień z systemu iOS. Radzi sobie całkiem nieźle, powiadomienia wyświetla szybko i wygląda realistycznie. Obok niej działa Control Centre, który ma wysuwać panel narzędzi od spodu ekranu. Nie działa już tak dobrze, ale jest darmowy. Kilkukrotnie próbowałem spauzować na nim muzykę czy sprawdzić tytuł — nie dało się. Jego wygląd też pozostawia sporo do życzenia.

Zobacz również: Appshaker 2 #2 - gry i aplikacje na Androida

Geak Camera symuluje interfejs aparatu z urządzeń Apple'a, a Apple Keyboard robi to samo z klawiaturą. Pierwszy wygląda przeciętnie i ma niewiele funkcji. Drugi jest jakiś niewymiarowy i ciężko mi się na nim cokolwiek wpisywało. Nie wspiera nawet emotek.

Dialer był równie problematyczny co klawiatura. Na początku w ogóle nie chciał działać. Po chwili już dzwonił, ale jak się później okazało to tylko tania przykrywka która w ogóle nie działa. Telefon tak naprawdę wykonuje połączenie sam, a w tle wyświetla się jedynie awatar i ewentualnie można zakończyć połączenie.

Blokowanie ekranu po wstępnych ustawieniach działa. Jednak także ma problemy, szczególnie przy odblokowywaniu — jeśli zrobić to w miarę szybko, da się obejść zabezpieczenia. Ponadto jego funkcje gryzą się nieco z funkcjami chociażby Control Centre.

Konkluzja jest więc prosta - Androida można upodobnić do iOS-u, jednak jest to bardzo problematyczne. Wiele funkcji wymaga od użytkownika nadania uprawnień nie do końca zaufanym aplikacjom, a duża część z nich, to tylko interaktywne banery reklamowe. Koniec końców, nie trzyma się to wszystko kupy i trzeba mieć anielską cierpliwość, by doprowadzić ten proces do końca tak, by działał w miarę sprawnie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Jak wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu? Jak przesłać pliki pomiędzy Androidem a iPhone'em? Samsung Galaxy S7 czy LG G5? Quiz Komórkomanii #22: ZTE Axon 7 - prawda czy fałsz? "Streaming", "chmura", "internet rzeczy" - rozumiesz te pojęcia? Wielu Europejczyków nie Finanse pod ręką, czyli bank w komórce Samsung Galaxy J5 (2016) czy Huawei P8 Lite ? Space-Out, czyli ci Koreańczycy siedzą w parku bynajmniej nie z powodu ładnej pogody Wieżowiec zmieniony w Galaxy S7 edge? Dla Samsunga w Rosji nawet to jest możliwe Ceny iPhone'ów mogą pójść w górę, jeśli prezydentem USA zostanie Donald Trump Kupiłeś za granicą telefon niedostępny w Polsce? Sprawdzamy, czy w razie konieczności polski serwis podejmie się naprawy Emotikony językiem XXI wieku. Używając ich gwarantujesz sobie lepsze życie Google Now On Tap to chyba najlepsze, co spotkało Androida w całej historii tego systemu Oto prototypowy smartwatch, który obsłużysz ręką… dotykając drugiej ręki Smartfony a rak mózgu. Jak to w końcu jest? Smart-zombie zalewają społeczeństwo. Głupi wymysł czy realny problem? Huawei P9 - pierwsze wrażenia Quiz Komórkomanii #18: LG G5 - prawda czy fałsz Fotograficzne akcesoria do smartfonów, które rozwiązują największy problem mobilnego fotografowania Smartfony bez złącza słuchawkowego - hit czy kit? Cyferkomania i grywalizacja, czyli aplikacje, które motywują Polskie szkolnictwo jest oderwane od technologicznej rzeczywistości Kevin Systrom - twórca Instagrama [sylwetka postaci]

Popularne w tym tygodniu:

iPhone 4, czyli źródło wizerunkowego kryzysu, który zażegnano po mistrzowsku [Podróż w czasie] Nadchodzące flagowe smartfony z 2019 roku, na które warto czekać Smartfon dla gracza? Oto dlaczego Samsung Galaxy S10 jest doskonałym wyborem