Jak wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu?

Do telefonów pakowane są coraz to większe baterie, a producenci starają się coraz bardziej optymalizować oprogramowanie pod czas działania na jednym ładowaniu. Co na tę chwilę każdy z nas może zrobić by wydłużyć czas pracy?

Zmniejsz jasność ekranu / używaj automatycznego ustawiania jasności

Ekran jest elementem, który zużywa najwięcej energii przy codziennym użytkowaniu. Przy niskiej jasności, automatycznie, znacznie spada zużycie energii. Wiele telefonów dzięki czujnikowi światła automatycznie dostosowuje podświetlenie. Warto z tej opcji korzystać.

Skróć długość podświetlania ekranu

W ustawieniach można wybrać jak długo podświetlany jest ekran. Najlepiej skrócić ten czas do 15 sekund.

Nie pozostawiaj aplikacji włączonych w tle

„Zabijanie” wcześniej włączonych aplikacji działających w tle, można robić w każdym smartfonie. Inaczej sprawa ma się z tak zwanymi „task killerami”, które siłowo wyłączają całe procesy działające w tle. Tak naprawdę ich używanie może paradoksalnie zmniejszyć wydajność urządzenia. Aplikacje te bowiem często zaraz po „czyszczeniu” uruchamiają się na nowo i zużywają przy tym jeszcze więcej zasobów.

Wyłącz wibracje

Jeśli Twój telefon wibruje przy każdym powiadomieniu, a dostajesz ich dziesiątki w ciągu dnia, to może warto wyłączyć tę opcję? W opcjach systemu Android możesz ustalić, kiedy telefon ma wibrować, a kiedy tylko wydawać z siebie dźwięk.

Włącz tryb niskiego zużycia energii

Zarówno system i system iOS jak i Android w wersji 6.0 mają w ustawieniach opcję włączenia trybu niskiego zużycia energii. Do tego producenci tacy jak Samsung dorzucają swoje rozwiązania, takiej jak np. „Tryb bardzo niskiego zużycia energii” który z każdego high-enda zmienia w Nokię 3310.

Wyłącz GPS

Prosta sprawa. Dostęp do tej funkcji przydaje się głównie, kiedy korzystasz z map albo filtrów na Snapchacie. Nie musi być ona włączona ciągle.

Wyłącz Wi-Fi oraz Bluetooth.

Te sieci zużywają dużo energii, ale trzeba pamiętać o tym, że Bluetooth nowej generacji jest bardzo wydajne, a łączenie się z Wi-Fi jest lepsze od korzystania z sieci komórkowej.

W miejscach o słabym zasięgu/w podróży wyłącz transmisję danych / włącz tryb samolotowy.

Kiedy moc sygnału jest niska lub bardzo dynamicznie się zmienia, smartfon przeznacza energię by łączyć się ze stacjami bazowymi. Im dalej się one znajdują, tym więcej mocy trzeba w to zaangażować. W miejscach o słabym zasięgu warto więc wyłączyć sieć telefonii komórkowej a w awaryjnych sytuacjach przejść w tryb offline.

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Jak przesłać pliki pomiędzy Androidem a iPhone'em? Samsung Galaxy S7 czy LG G5? Quiz Komórkomanii #22: ZTE Axon 7 - prawda czy fałsz? "Streaming", "chmura", "internet rzeczy" - rozumiesz te pojęcia? Wielu Europejczyków nie Finanse pod ręką, czyli bank w komórce Samsung Galaxy J5 (2016) czy Huawei P8 Lite ? Space-Out, czyli ci Koreańczycy siedzą w parku bynajmniej nie z powodu ładnej pogody Wieżowiec zmieniony w Galaxy S7 edge? Dla Samsunga w Rosji nawet to jest możliwe Ceny iPhone'ów mogą pójść w górę, jeśli prezydentem USA zostanie Donald Trump Kupiłeś za granicą telefon niedostępny w Polsce? Sprawdzamy, czy w razie konieczności polski serwis podejmie się naprawy Emotikony językiem XXI wieku. Używając ich gwarantujesz sobie lepsze życie Google Now On Tap to chyba najlepsze, co spotkało Androida w całej historii tego systemu Oto prototypowy smartwatch, który obsłużysz ręką… dotykając drugiej ręki Smartfony a rak mózgu. Jak to w końcu jest? Smart-zombie zalewają społeczeństwo. Głupi wymysł czy realny problem? Huawei P9 - pierwsze wrażenia Quiz Komórkomanii #18: LG G5 - prawda czy fałsz Fotograficzne akcesoria do smartfonów, które rozwiązują największy problem mobilnego fotografowania Smartfony bez złącza słuchawkowego - hit czy kit? Cyferkomania i grywalizacja, czyli aplikacje, które motywują Polskie szkolnictwo jest oderwane od technologicznej rzeczywistości Kevin Systrom - twórca Instagrama [sylwetka postaci] Android N z 3D Touch? Google skopiował pomysł Apple'a i zrobił to dobrze

Popularne w tym tygodniu:

Animoji Karaoke - użytkownicy iPhone'a X pokochali nową funkcję Jak na pijanego, to całkiem prosto chodzi, czyli kilka słów o Face ID TrueDepth w iPhonie X to coś więcej niż rozpoznawanie twarzy i animowane emotki Jak sprzedaje się iPhone 8? OnePlus 5T wydaje się w porządku, ale wciąż jest co poprawiać. Oto 6 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w modelu OnePlus 6