Ceny iPhone'ów mogą pójść w górę, jeśli prezydentem USA zostanie Donald Trump

Zazwyczaj wybory w innych krajach nie obchodzą nas zbytnio, jednak wybory w USA z pewnością odbiją się na polityce pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Szczególnie, jeśli do władzy dojdzie pewien powszechnie znany kandydat.

pixabay.com

Donald Trump, amerykański polityk i przedsiębiorca. Jest o nim głośno wszędzie, a on sam kieruje się raczej zasadą „nie ważne jak mówią, ważne, że po nazwisku”. Szerzy bardzo radykalne i konserwatywne poglądy, w których nie szczędzi słów. Przesiąkły one nawet do wirtualnej inteligencji stworzonej przez Microsoft. Sam Trump oprócz nieruchomości, posiada udziały w kilku amerykańskich firmach.

Donald Trump i Apple

Jedną z takich firm jest Apple. Jego udziały w tej firmie warte są ponad milion dolarów, jednak kolejne postulaty, które ustanawia kandydat na prezydenta, nijak się do tego mają. Słowa, które padają z jego ust, można uznać wręcz za hipoktyzm.

Pamiętacie aferę z zablokowanym iPhone'em islamisty? Wtedy Trump w radykalnie nawoływał do tego byśmy bojkotowali Apple tak długo, aż w końcu odblokują urządzenie. Chwilę po wypowiedzi, której próbkę macie poniżej, znów zaczął tweetować. Warto tu za znaczyć, że jego tweety wysyłane były – o ironio — z iPhone’a.

To jednak nie koniec absurdów. Na początku tego roku Trump ogłosił wprost, że gdy obejmie władzę, zmusi Apple'a do przeniesienia produkcji z Chin do USA. Jak wiemy, warunki, w jakich pracują Chińczycy przy produkcji sprzętu z logo nadgryzionego jabłka nie są zbyt dogodne. Ten postulat to jednak działanie bardziej gospodarcze, aniżeli humanitarne.

Sposób ma być prosty – objęcie wszystkich amerykańskich firm, które przenoszą produkcję za granicę – w tym również Apple'a – stałym, 35-procentowym podatkiem. Trump chce sprawić, by ta oraz inne firmy wspierały lokalną gospodarkę, a nie tę w Chinach czy jak się ostatnio mówiło w Indiach, do których firma wdraża produkcję. Gigant z Cupertino na pewno więcej na tym straci niż zyska, a to z kolei sprawia, że sam Trump też nie wyniesie z tego nic dobrego.

Konsekwencje wyboru Trumpa

Amerykanie sami dokonają wyboru, raczej nie patrząc na resztę krajów. Ich wybór może sprawić, że ceny iPhone'a 7s którego premiera ma nastąpić za rok oraz produktów innych firm będą po prostu wyższe. Wybory w stanach już 8 listopada tego roku. Wtedy dowiemy się, czy Trump faktycznie wstrząśnie rynkiem mobilnym.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: AP, AP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Kupiłeś za granicą telefon niedostępny w Polsce? Sprawdzamy, czy w razie konieczności polski serwis podejmie się naprawy Emotikony językiem XXI wieku. Używając ich gwarantujesz sobie lepsze życie Google Now On Tap to chyba najlepsze, co spotkało Androida w całej historii tego systemu Oto prototypowy smartwatch, który obsłużysz ręką… dotykając drugiej ręki Smartfony a rak mózgu. Jak to w końcu jest? Smart-zombie zalewają społeczeństwo. Głupi wymysł czy realny problem? Huawei P9 - pierwsze wrażenia Quiz Komórkomanii #18: LG G5 - prawda czy fałsz Fotograficzne akcesoria do smartfonów, które rozwiązują największy problem mobilnego fotografowania Smartfony bez złącza słuchawkowego - hit czy kit? Cyferkomania i grywalizacja, czyli aplikacje, które motywują Polskie szkolnictwo jest oderwane od technologicznej rzeczywistości Kevin Systrom - twórca Instagrama [sylwetka postaci] Android N z 3D Touch? Google skopiował pomysł Apple'a i zrobił to dobrze Quiz Komórkomanii #17: HTC 10 - prawda czy fałsz HTC 10 - pierwsze wrażenia [wideo] #WaszymZdaniem: najważniejsza cecha smartfona to... Satya Nadella - sylwetka postaci Prezent dla gracza: 3 pomysły na każdą kieszeń Quiz Komórkomanii #16: Huawei P9 - prawda czy fałsz Quiz Komórkomanii #15 - mobilny Windows (plus podsumowanie quizu o Androidzie) Apple kończy 40 lat. Najważniejsze wydarzenia w bujnej historii firmy Evan Spiegel - twórca Snapchata [sylwetka postaci]

Popularne w tym tygodniu:

TrueDepth w iPhonie X to coś więcej niż rozpoznawanie twarzy i animowane emotki Jak sprzedaje się iPhone 8? OnePlus 5T wydaje się w porządku, ale wciąż jest co poprawiać. Oto 6 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w modelu OnePlus 6