Jak ustawić własną piosenkę jako dzwonek w iPhone

Zmiana dzwonka w urządzeniach marki Apple może być dla niektórych nieco problematyczna, ale nie taki tu diabeł straszny jak go androidowcy malują. W tym poradniku pokażę wam jak w prosty sposób zmienić domyślny sygnał połączeń przychodzących w iPhone na utwór z własnej biblioteki.

 1. Pobierz i zainstaluj na komputerze PC/Mac program iTunes. Pobierzesz go ze strony producenta
 2. Podłącz iPhone’a do komputera PC/Mac
 3. Przejdź do zakładki 'Muzyka'
 4. Wybierz plik, który ma posłużyć, jako dzwonek. Jeśli go tam nie ma, kliknij przycisk w lewym górnym rogu okienka a następnie ‘Dodaj do biblioteki’. W wyświetlonym oknie znajdź plik, który chcesz dodać i kliknij Otwórz.
 5. Przejdź do zakładki ‘Listy utworów’
 6. Utwór powinien pojawić się na liście. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy a następnie kliknij ‘Informacje’
 7. Wyświetli się okno. Przejdź do zakładki ‘Opcje’
 8. W tym oknie ustalisz, jaki fragment danego utworu, będzie twoim dzwonkiem. Zaznacz okienko obok pola ‘Początek’ i wskaż minutę, w której ma rozpocząć się odtwarzanie pliku.
 9. Następnie zaznacz okienko obok pola ‘Zatrzymaj’ i podaj minutę zakończenia dzwonka. Fragment utworu nie może być dłuższy niż 25–30 sekund, w innym przypadku dzwonek nie zadziała.
 10. Kiedy już wybrałeś fragment utworu, zatwierdź wszystko przyciskiem ‘OK’
 11. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy na utwór znajdujący się na liście i wybierz opcję ‘Utwórz wersję dla AAC’
 12. Pojawi się nowy plik. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy a z rozwijanego menu wybierz ‘Otwórz w Finderze/ Pokaż w Eksploratorze plików’
 13. Pojawi się okno systemowe. Wybierz w nim wcześniej skrócony plik, jego rozszerzeniem powinno być ‘*.m4a’. Zmień rozszerzenie pliku na ‘*.m4r’. Jeśli nie wiesz jak zmienić rozszerzenie pliku, odsyłam do innego poradnika.
 14. Wróć do programu iTunes. Teraz na liście znajduje się plik, który jednak nie jest zaktualizowany. Najpierw usuń z listy krótszy plik.
 15. W menu po lewej stronie wybierz zakładkę dźwięki (przycisk 3 kropek, rozwijane menu)
 16. Dodaj plik do biblioteki tak jak w punkcie nr 4. Najprawdopodobniej znajduje się on w folderze Muzyka -> iTunes -> iTunes Media ->Music ->NAZWA_WYKONAWCY -> NAZWA_ALBUMU -> PLIK.m4r. Zaznacz go i kliknij otwórz. Po dodaniu, plik powinien pojawić się na liście.
 17. Teraz wystarczy tylko przejść do zakładki iPhone w menu po lewej stronie (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, podłącz swoje urządzenie do komputera) i kliknąć synchronizuj. Telefon dostanie informacje o nowym dzwonku, który później w ustawieniach telefonu będziesz mógł ustawić, jako dźwięk połączeń przychodzących.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Porady:

Jak zrobić idealne selfie? Smartfon się zawiesił. Jak go zresetować? Jak zmienić aplikacje domyślne w Androidzie? Jak przenieść dane aplikacji i save'y z gier na nowy telefon z Androidem Jakiego smartfona kupić? Wybieramy najlepsze smartfony z różnych półek cenowych Moto X Style i Moto X Play - czym się różnią? Prezent z Polski czy z zagranicy - gdzie kupować? Moto X Play - za i przeciw Zdjęcia #poswojemu - jak fotografować mobilnie? Jak bezpiecznie przechowywać swoje seks nagrania Apple iPhone 5S - dane techniczne [Specyfikacja] Apple iPhone 5C - dane techniczne [Specyfikacja] Sony Xperia Z1 - dane techniczne [Specyfikacja] Tydzień w krzywym zwierciadle: LG G2 - zrób to sam Manta DUO POWER 8” HD (MID801) - dane techniczne [specyfikacja] Manta PowerTab 10” HD (MID1001) - dane techniczne [specyfikacja] Manta PowerTab (MID08S) - dane techniczne [specyfikacja] Manta Duo Power 9.7" IPS (MID9701) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 10” (MID1003) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta PowerTab Basic (MID701) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta Duo Power 9.7″ HD (MID9702) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 3G GPS (MID703) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER ULTRA (MID702) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 8" HD (MID802) - dane techniczne [Specyfikacja]