Real Boxing 2 Creed - Polacy znów pokazali światu, jak się robi gry [Android i iOS]

Wczoraj miała miejsce jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Po sukcesie pierwszej części gry Real Boxing, polskie studio Vivid Games wydało sequel gry. Pomimo kilku niedogodności, gra jest naprawdę solidnym dziełem wartym uwagi. Dlaczego? Zapraszam do recenzji.

Boks to jak dla mnie zwykłe obijanie mordy, tylko z zasadami, sędzią i milionami dolarów w stawce. Jednak owe obijanie mordy to rozrywkowe zajęcie, które na grę nadaje się idealnie. Brutalność w dzisiejszych produkcjach jest powszechna i cieszy się dużą popularnością. Na taką propozycję, jestem więc otwarty.

Tegoroczna wersja Real Boxing w nazwie ma dopisek Creed, co jest nawiązaniem do filmu, który już wkrótce wejdzie do kin. W grze w roli osobistego trenera i mentora występuje Sylvester Stalone. Cała gra jest jakby częścią scenariusza filmu, a daty jego premiery i wydania gry względem siebie przypadkowe nie są.

Wzmożoną komercjalizację produkcji widać już na początku

Gra podzielona jest na etapy, w których to mamy do wykonania 3 zadania. Mogą to być treningi, sparingi, walki z serii fabularnej gry albo walki rankingowe. Te ostatnie rozgrywa się z graczami z całego świata. Wbudowany system dobierze odpowiedniego przeciwnika, jednak sama walka może nie być już tak wyrównana.

Kreowanie wyglądu naszej postaci jest możliwe cały czas. Nie można za to zmienić języka na polski

Oprócz wizualnych dodatków, za wirtualną walutę można kupić stroje dodające siły czy kondycji lub ulepszać umiejętności. W trakcie walki natomiast, przed każdą rundą można kupić maksymalnie 3 bonusy. To już rodzi drobne wątpliwości czy gra nie przedstawia modelu pay-to-win. Sterowanie względem poprzednika wiele się nie różni. To co dobre zostawiono, a to co było złe poprawiono.

Liczba walk, jakie możemy stoczyć jest limitowana, dokładniej do trzech. Potem bokser jest już zmęczony i trzeba poczekać Na początku nie wydaje się to ograniczeniem, kiedy jednak trzeba będzie powtórzyć kilka razy walkę, bo przeciwnik stał się trudniejszy – wtedy może to stanowić problem.

Czekać oczywiście nie trzeba, jeśli ktoś lubi wydawać diamenty

Zobacz również: Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne

Gra ma chyba jeszcze problemy z optymalizacją, bo na sprzęcie, na którym ją testowałem (Note 4 910C) lagi zdarzały się dość często. Grafika również nie zaskoczyła, choć to najprawdopodobniej wina sprzętu. Z testów, które już miałem okazję zobaczyć, na innych urządzeniach gra powinna w pełni wykorzystać możliwości silnika Unreal.

Grafiki nie mogę więc w pełni ocenić, bo najwidoczniej nie działa to jeszcze tak jak powinno. Zresztą, grać w gry tylko dla grafiki, to jak oglądać porno tylko dla fabuły. Płynność ruchów postaci i ich odwzorowanie jest natomiast świetne. Ruchy są wybitnie naturalne, a zwolnione tempo tylko potęguje ten efekt. Dla krwi wylewającej się z ust przeciwnika po mocnym prawym sierpowym muszę powiedzieć zdecydowane tak!

Oprócz tego jest sklep pełen dodatków, treningi w oparciu o mini-gry, złożone, ale wygodne sterowanie, łatwe i sprawne manewrowanie punktami doświadczenia, multiplayer, karty z bonusami, wszystko jakby współgra ze sobą w idealnej harmonii. Co do pełnej realizacji założeń projektu twórców chyba nie ma wątpliwości. Brawo dla Vivid Games, Real Boxing 2 to kawał dobrze zrobionej gry.

Na pochwałę zasługują też cut-scenki

Po części ta gra co nieco zmieniło także mój pogląd na boks. Nie jest to bowiem zwykła naparzanka, z jaką zwykłem kojarzyć tą dyscyplinę, a wymagająca strategicznego myślenia gra akcji. Trzeba też dodać, że z prawdziwego zdarzenia i na najwyższym światowym poziomie. Vivid Games wygrało w swojej kategorii przez nokaut, zostawiając rywali na deskach po pierwszej rundzie.

A co wy sądzicie o najnowszym dziele znad Wisły? Lepsze czy gorsze względem poprzednika? Dajcie znać w komentarzach poniżej. Czekam na Wasze opinie. Miłego weekendu!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Lost Echo - tytuł który brzmi lepiej, niż sama gra 5 zaawansowanych graficznie gier, które wycisną ostatnie soki z Twojego smartfona [Android, iOS i Windows Phone] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pola, Star Wars Battlefront Companion oraz Mobile Strike Gry, na które nie wydasz więcej niż 5 zł - cz. 5 [Android i iOS] Pokémon GO - japońskie stworki wkraczają w rozszerzoną rzeczywistość [wideo] Shooty Skies - samoloty twórców Crossy Road lądują na smartfonach i tabletach [Android i iOS] "Tinder do bójek" - osoby stojące za projektem Rumblr przypadkiem odkryły nową niszę Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: LeYek WiFi, Fallout CHAT oraz Sniper X With Jason Statham 5 symulatorów na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows Phone] Oto Poczta O2. Weź udział w testach, a będziesz miał wpływ na rozwój nowej aplikacji pocztowej Cloud Chasers - gra z przesłaniem i fabułą, którą zbudujesz sam [Android i iOS] Google Inbox dzięki funkcji Smart Reply będzie "sam" odpowiadać na maile Who’s Down to nowa społecznościówka Google'a. Fajny pomysł, ale raczej bez szans na sukces 5 bijatyk, które rozładują poniedziałkowy stres [Android, iOS i Windows Phone] Snapchat może od teraz używać Waszych zdjęć do własnych celów [Aktualizacja] OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać Sztuka i rozrywka w jednym. Czarodziejski Flet, czyli gra logiczna niekoniecznie dla fanów opery Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Czarodziejski Flet, Boomerang oraz Sonic Dash 2 Instagram prezentuje nową aplikację dla zwolenników ruchomych zdjęć - Boomerang 5 przygodowych łamigłówek w stylu point'n'click Minecraft Story Mode: The Order of The Stone, czyli ile w grze jest... gry? [Android, iOS] Nadciągają mobilni e-sportowcy... [video] 5 świetnych gier typu puzzle adventure games

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u