5 prostych łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania

Wrzesień to czas, w którym uczniowie budzą się z wakacyjnego snu i powoli przyzwyczajają się do wysiłku psychicznego. Żeby przyspieszyć nieco proces rozgrzewki mózgowej, przygotowałem dla Was przegląd 5 prostych łamigłówek, które od Was będą wymagać więcej niż od smartfona czy tabletu. Zapraszam!

Kobieta ze smartfonem

Kobieta ze smartfonem (Shutterstock)

Griddition

Moja nauczycielka matematyki gna z zadaniami szybciej niż tłum januszów na promocję karpia w Lidlu. Matura w końcu już niedługo! W ćwiczeniu szybkiego dodawania oraz zdolności wielowątkowego myślenia pomoże gra Griddition.

Można powiedzieć, że gra jest podoba do sudoku. Na ekranie wyświetla się plansza, z początku 2×2. Obok każdego rzędu i pod każdą kolumną znajdują się liczby. Podane u góry ekranu liczby należy tak powstawiać w kratki żeby ich suma w rzędach i kolumnach zgadzała się z zapisaną tam liczbą. Gra ma 2 tryby, prostą i schludną oprawę graniczną, a stoper u góry ekranu mierzy nasz czas. Nic dodać nic ująć.

Colors United

Kropki i kolory pobudzają szare komórki. Colors United to gra, w której wybierając poszczególne kolory zarażamy nimi kropki na planszy. Brzmi to może niezbyt zrozumiale, ale w praktyce okazuje się być ciekawą zabawą.

Zarażone kolorem kropki poszerzają swój zasięg, aż w końcu obejmują całą planszę. Naszym zadaniem jest dopilnować, by skończyły ją na określonym kolorze, w określonym czasie, lub z określoną liczbą ruchów. Jeśli jeszcze nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi, to przeczytajcie pełną recenzję lub po prostu pobierzcie. Gra dostępna jest na Androida i iOS.

Zobacz również: Appshaker 2 #22: electronia, Bitesnap i aplikacje walentynkowe

Transmission

Ta gra od Waszego sprzętu wymagać będzie już nieco więcej niż 2 wcześniejsze tytuły. W Transmission chodzi o połączenia. Przechodzimy tu płynnie przez historię komunikacji na odległość. Najpierw telegraf, potem telefon, następnie komputer… i tak przez całkiem sporą liczbę poziomów.

Wszystko zaczyna się od danych, które trzeba przekazać. Gra w obrazowy sposób każe nam łączyć kwadraty i kropki z informacjami w taki sposób, by odbiorca otrzymał jak najwięcej z nich. Podkładu, którego słyszymy w tle muzyką bym nie nazwał, to raczej zmiksowane odgłosy piszczących kół pociągu. Grafika natomiast jest całkiem niezła. Gra wciąga i daje, co najmniej kilka godzin dobrej rozrywki.

Just Get 10

Powracamy do tematu liczb. Tym razem jest to jeden z największych pożeraczy czasu, z jakim się spotkałem. W Just Get 10 łączymy i przesuwamy kwadraciki z liczbami, tak, aby ich końcowa liczba wyniosła 10.

Mamy przykładowo obok siebie dwie „jedynki”. Tapnięciem w jedną dwukrotnie łączymy je i powstaje dwójka. Proste? I to jeszcze jak! Ale właśnie w tym tkwi geniusz tej gry. Poza zwykłym trybem są też tryby na czas oraz arcade. Co stanie się, gdy dojdziemy do 10? Sprawdźcie sami. Gra jest darmowa i dostępna na Androida i iOS.

Brain Dots

Brain Dots to kolejna gra o kropkach, które są ostatnio bardzo popularnym tematem. W grze musimy rysować ścieżki tak, aby kulka niebieska dotarła do różowej. Zadanie z pozoru proste, po chwili okazuje się jednak nieco bardziej wymagające.

Pomocnym okazuje się być rysik. Dodaje on precyzji, która miejscami jest bardzo wskazana. Gra ma ponad 450 poziomów, więc o długość rozgrywki chyba nie będziecie musieli się martwić. Podkład muzyczny zagłusza też bieg czasu, tak więc ostrzegam – gra wciąga niemiłosiernie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The Voice of Poland, Home Design 3D oraz Pocket Platoons Mobilna gra logiczna ze słynną panią archeolog w roli głównej - recenzja Lara Croft GO Instagram nie działa na Windows Phonie? To ja podziękuję za taki system Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Za Ile To Zrobisz, YouTube Gaming oraz Lara Croft GO Instagram się zmienia. Od teraz można wrzucać nie tylko kwadratowe zdjęcia Facebook M oficjalnie. Wirtualny asystent, który nie opiera się wyłącznie na sztucznej inteligencji Poczuj smak wiejskiego życia z grą Farming Simulator 16 [recenzja] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Age of Civilizations, Webmaker oraz Pac-Man 256 Nie na takiego mobilnego Fallouta czekaliście. A może jednak? Recenzja Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spacecom, Avast Battery Saver oraz Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: SatFinder, Microsoft Translator oraz Farming Simulator 16 Microsoft Translator na Androida Wear i Apple Watcha już jest. Czegoś takiego mi brakowało Polskie dragi z powiewem... nudy - Recenzja Top Speed Angry Birds 2 trafiło już do 20 milionów użytkowników, ale wielu z nich nie kryje irytacji Rąb i tnij w Dungeon Hunter 5 - recenzja gry Earthcore: Shattered Elements, czyli polska karcianka dla każdego - recenzja Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers Angry Birds czy może Angry Players? Recenzja Angry Birds 2 Dude (not) Perfect 2 – recenzja gry o youtuberach Quo vadis, Terminatorze? Recenzja gry Terminator Genisys Revolution Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Top Speed, Lapse It oraz Mission Impossible Komiksowy Action RPG dla każdego. Recenzja Marvel Future Fight Celebruj 50-lecie Singapuru i poznawaj jego historię roznosząc talerze z żarciem - recenzja Satay Club Nie leć w kulki. Zagraj w Monsters Bubble Shooter

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u