Poczuj smak wiejskiego życia z grą Farming Simulator 16 [recenzja]

Ciągniki, kombajny, maszyny i zwierzęta. Wszystkie te słowa kojarzą mi się tylko z jedną grą, a mianowicie z Farming Simulator. Wersja komputerowa tej gry studia GIANTs Software wyszła nieźle, więc co 2 lata wychodzi wersja mobilna na smartfony i tablety. Co do zaoferowania ma najnowsza odsłona serii o życiu farmera? Zapraszam na recenzję Farming Simulator 16

Grę standardowo już rozpoczynamy od podstawowego zestawu do uprawy pola. Jest to kombajn, ciągnik, przyczepa, kultywator i siewnik. Te 5 elementów pozwoli nam zarobić pieniądze na inne maszyny i sprzęt. Względem poprzedniej odsłony zmieniła się mapa, która została powiększona. Poprawieniu rzekomo uległy także tekstury. Na maszynach jest to zauważalne, jednak na roślinach już w ogóle.

Sterowanie to standardowo wirtualna dźwignia gazu oraz żyroskop. Skręcanie można zmienić na dotykowe w ustawieniach. Wędrując palcem po ekranie zmieniamy widok, a podwójne tapnięcie to kamera z przodu pojazdu. Ogółem kontrolowanie wszystkiego jest bardzo intuicyjne i nie tak ciężko się w tym połapać. Pole trzeba skosić, potem użyźnić kultywatorem, zasiać zboże i po 2–3 dniach zebrać plon.

Zboże sprzedać można w kilku lokacjach znajdujących się na mapie, a w menu sprawdzić, jakie ceny są obecnie w skupach. Jeżeli nie będą one zadowalające, zboże można przechowywać na farmie w zbiornikach. Jeśli sami chcemy zająć się czymś innym, możemy wynająć pracownika, który zawiezie zboże do młyna czy gorzelni. Podobnie jest w przypadku pracy na polu.

Oprócz zbóż uprawiać można także kukurydzę czy bataty, co jest w tej odsłonie nowością. Kolejny nowy sposób na zarabianie pieniędzy to ścinanie drzew i wywożenie ich do tartaku. To z pewnością ciekawe zajęcie, jednak przeznaczone dla tych, którzy na farmie już nieco się dorobili. Kiedy siana zabraknie, można skorzystać z opcjonalnych paczek z wirtualną walutą.

Raz na jakiś czas gra pozwoli nam na wykonanie misji (mi zdarzało się to co mniej więcej godzinę) Większość z misji polega na przewiezieniu ładunku z punktu A do punktu B. Dla cwaniaków spieszę z wyjaśnieniem – nie, towaru nie można po drodze sprzedać i zarobić podwójnie, próbowałem ;) Mimo to, misje są jednym z najbardziej opłacalnych zajęć. Za jeden przewóz, który zająć może 5 minut, zleceniodawca zapłaci 15 000 dolarów.

Zobacz również: Appshaker 2 #1 - gry i aplikacje na Androida

Zwierzęta to nieodłączna część gospodarstwa. Dostarczenie do obory czy na wybieg sprasowanego siana pozwoli na produkcję mleka u krów lub wełny u owiec. Całość wymaga dużych nakładów pracy, w których mogą pomóc nam znajomi znajdujący się w pobliżu. Przez sieć Bluetooth lub Wi-Fi możemy połączyć się z innymi graczami i razem zająć się jedną farmą.

Pod względem technicznym gra wypada całkiem dobrze. Na moim sprzęcie (Note 4) z działaniem nie było problemów, ale jeśli posiadacie starsze urządzenia, sprawdźcie czy w opiniach gracze nie maja z nimi problemów. Gra wyświetla obraz w HD, a właściciele słabszych urządzeń będą musieli zadowolić się niższymi rozdzielczościami.

Pełna wersja gry kosztuje 23,89 zł, a jej wersja sprzed 2 lat – 9 zł. Według mnie, obie nie różnią się na tyle żeby wydawać na kolejną o prawie 15 złotych więcej. Niemniej, czy za brudzące się maszyny, ślady kół na polach, kilka nowych roślin i zabawę w drwala warto dopłacić te pieniądze, pozostawiam waszej opinii. Gra dostępna jest na systemy Android i iOS. Wersja na WP wkrótce…

A co Wy sądzicie o Farming Simulator 16? Czekam na wasze opinie w komentarzach.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Age of Civilizations, Webmaker oraz Pac-Man 256 Nie na takiego mobilnego Fallouta czekaliście. A może jednak? Recenzja Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spacecom, Avast Battery Saver oraz Fallout Shelter Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: SatFinder, Microsoft Translator oraz Farming Simulator 16 Microsoft Translator na Androida Wear i Apple Watcha już jest. Czegoś takiego mi brakowało Polskie dragi z powiewem... nudy - Recenzja Top Speed Angry Birds 2 trafiło już do 20 milionów użytkowników, ale wielu z nich nie kryje irytacji Rąb i tnij w Dungeon Hunter 5 - recenzja gry Earthcore: Shattered Elements, czyli polska karcianka dla każdego - recenzja Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers Angry Birds czy może Angry Players? Recenzja Angry Birds 2 Dude (not) Perfect 2 – recenzja gry o youtuberach Quo vadis, Terminatorze? Recenzja gry Terminator Genisys Revolution Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Top Speed, Lapse It oraz Mission Impossible Komiksowy Action RPG dla każdego. Recenzja Marvel Future Fight Celebruj 50-lecie Singapuru i poznawaj jego historię roznosząc talerze z żarciem - recenzja Satay Club Nie leć w kulki. Zagraj w Monsters Bubble Shooter Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Licznik Kalorii, MapFactor oraz This War of Mine Spróbuj swoich sił w tenisie. Poznaj Stick Tennis Tour. Nauka angielskiego nie musi być nudna. Poznaj Alphabear Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Tour de France 2015, Amazon Cloud Drive oraz Geometry Wars 3 Escape - nieco inny edless tapper studia Ketchapp Gra w kolorach tęczy, czyli temat bardzo na topie. Recenzja Colors United

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u