3 mobilne gry towarzyskie, które rozkręcą spotkanie ze znajomymi

Ostatnio miałem okazję jechać z moimi znajomymi pociągiem do Wrocławia. Podróż, choć nie trwa długo, mogła okazać się nudna. Żeby odciągnąć znajomych od Facebooka, Snapchata i innych pożeraczy czasu (i mózgu) postanowiłem zagrać z nimi w kilka gier towarzyskich, które pobrałem ze sklepu z aplikacjami. Jak było? Zapraszam na przegląd 3 gier, które odświeżą wasze stosunki ze znajomymi.

Gra towarzyska

Gra towarzyska (Shutterstock)

Head’s Up

Ta gra zasłynęła głównie za sprawą pojawienia się w amerykańskim programie The Ellen Show. Zabawa polega na tym, że jedna osoba bierze do ręki telefon i wybiera kategorię, a później przykłada telefon do czoła. Następnie — jak wskazuje tytuł — podnosi głowę do góry, a telefon wyświetla jakieś hasło. Reszta graczy musi nakierować osobę z telefonem, na to, co wskazuje hasło wyświetlane na smartfonie.

Kiedy osoba zgadnie, przechyla telefon w dół i pojawia się kolejne hasło. Jeśli jest za trudne, wtedy przechyla telefon w górę i gra przechodzi do kolejnego hasła. Na jedną rundę przypada 60 sekund. Minus tej gry? Jest po angielsku. To jeszcze nie byłby aż taki duży problem, bo większość z moich znajomych z tym językiem dobrze sobie radzi, ale dużo haseł popkultury przystosowane są do krajów anglojęzycznych takich jak Wielka Brytania czy USA.

Gra mimo to przekonuje i można się z nią świetnie bawić. Dodatkowo po każdej rundzie wyświetlany jest filmik z przedniej kamerki, która nagrywa reakcje znajomych i ich wysiłki od rozpoczęcia rundy. Niestety po aktualizacjach wprowadzono więcej mikropłatności. Teraz tylko 6 kategorii dostępnych jest za darmo, resztę możecie opcjonalnie wykupić.

Taboo (Tabu) Po Polsku

Minusem Head’s Up i wielu innych podobnych tytułów jest fakt, że są dostępne głównie po Angielsku. Problem z barierą językową rozwiązuje Taboo po polsku, które jest odpowiednikiem anglojęzycznej gry Taboo. Zasady są powszechnie znane, ale dla pewności żeby wszyscy zrozumieli, pokrótce je przypomnę.

Zobacz również: Appshaker 2 #23: Posture, Ampere i The Wolf

Gracz bierze do ręki telefon, a na jego ekranie wyświetla się hasło. Nie pokazując nikomu ekranu musi tak pokierować innych żeby zgadli oni, o co mu chodzi. Dodatkowym utrudnieniem jest tu fakt, że nie może używać słów, które zapisane są pod hasłem (najczęściej to pierwsze skojarzenia). To ogólne zasady, choć można je modyfikować, wybierać, kto zgaduje, dzielić się na drużyny itp.

W tej wersji gry mamy prosty formularz. Wpisujemy nazwy drużyn, wybieramy czas rundy, liczbę pominięć oraz ilość rund. Czerwony przycisk oznacza ujęcie jednego punktu, a zielony jego dodanie. Można też kilka razy pominąć jakieś hasło. Rozgrywka wciąga, a upływający czas dodaje grze dynamiki.

Who can’t draw?

Ta gra na moim Galaxy Nocie 4 sprawdziła się idealnie. Rozgrywka polega tu bowiem głównie na rysowaniu. Wybieramy liczbę graczy, potem pierwszy z nich dostaje telefon. Wybiera kategorie i ma 10 sekund na narysowanie zawartego na karcie hasła. Kiedy narysuje, podaje telefon kolejnej osobie. Ta zapoznaje się przez 5 sekund z rysunkiem poprzednika i stara sie narysować coś podobnego.

Kiedy telefon dojdzie do ostatniego gracza, pojawia się ostatni stworzony rysunek i pytanie, „Co to jest?” Ostatni gracz musi udzielić poprawnej odpowiedzi, a później wybrać rysunek, który jest najbardziej artystyczny. Przy okazji gra robi graczom selfie tak żeby łatwiej było zidentyfikować arcydzieła naszych znajomych.

Na pytanie „Who can’t draw?” odpowiedziałbym szybko i zwięźle „I can't”. Rysowanie i zgadywanie haseł sprawdzą się jednak wspaniale podczas podróży czy na imprezie ze znajomymi. Jeśli i Wy znacie jakieś dobre towarzyskie gry to piszcie ich tytuły w komentarzach. Czekam też na Wasze opinie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

5 strasznych gier, przez które w nocy nie zmrużysz oka 5 darmowych gier wydanych przez Ketchapp, od których nie będziesz mógł się oderwać 5 gier, na które warto wydać niecałe 5 zł 5 niezależnych gier, które zostały stworzone przez Polaków Jak wyobrażano sobie iPhone'a przed iPhone'em? Przegląd starych konceptów Najlepsze smartfony za mniej niż 1500 zł - przegląd Wykorzystanie przegrzewających się smartfonów - najlepsze memy i rozwiązanie konkursu Najlepsze smartfony za mniej niż 800 zł - przegląd Dziwacy tygodnia: Brzydkie kaczątko, Fiat, kuchenne rewolucje, nurkujemy, strzelamy i jeździmy Dziwacy tygodnia - gruby, chudy, złoty, bambus i paluszek Dziwacy tygodnia: Lamborghini, czołg oraz... oczy Co Apple pokaże nam 9 marca? Wszystko o Galaxy S6 i Galaxy Edge! Dlaczego smartfony Lumia to świetne urządzenia do pracy Przegląd telefonów odpornych na wodę i uszkodzenia mechaniczne 3 nowe smartfony, których raczej sobie nie kupisz Kto nie myśli o jutrze, będzie miał kłopoty... 10 najciekawszych profili na polskim Instagramie Nowe okna otwierają furtkę możliwości. Koncept Windowsa 10 Inteligentniejsze opaski w 2015 roku? Szukasz smartfona do 1000 zł? Oto TOP10 naszych propozycji TOP10 telefonów do 2000 zł Wkrótce Święta! Smartfon Lumia jako prezent pod choinkę Szukasz smartfona do 500 zł? Oto TOP10 naszych propozycji

Popularne w tym tygodniu:

5 tegorocznych flagowców, które kupisz za mniej niż 2000 zł Najlepsze smartfony do 1000 zł. Oto 5 propozycji wartych rozważenia