5 strasznych gier, przez które w nocy nie zmrużysz oka

Gry straszne, horror games, jumpscare games. Tak wiele określeń, które sprowadza się do jednego – gier, które mają na celu przestraszyć gracza. Nielicznym, dobrze zrobionym produkcjom się to udaje, a poniżej przedstawiam jedne z nich. Instalujemy, zakładamy słuchawki i siadamy w ciemnym pokoju. Zapraszam na przegląd 5 tytułów, przez które nie będziecie mogli spać w nocy.

Horror

Horror (Shutterstock)

Eyes

W tej grze jak w wielu strasznych grach zmierzymy się z nawiedzonym domem. Zostajemy zamknięci w środku, a żeby się wydostać musimy uzbierać 20 worków. Gra z poziomu pierwszej osoby toczy się w starym skrzypiącym, drewnianym domu, który obwieszony portretami starszych ludzi staje się idealną horrorową lokacją.

Na ścianach widnieją oczy, które są odniesieniem do nazwy produkcji. Dźwięk słyszalny w słuchawkach, wszystkie najdrobniejsze odgłosy sprawiają, że krew w żyłach od razu płynie szybciej. Wsłuchanie się w różne dziwne odgłosy pozwoli nam uniknąć spotkania z duchem i umożliwi spokojne szukanie. Dla poszukujących mocnych wrażeń – idealna

Murder Room

Ta propozycja przynajmniej dla mnie jest jedną z mniej strasznych, jednak wciąż zaliczana jest do kategorii horror games. Nie bez powodu. W grze wcielamy się w rolę osoby, która obudziła się w totalnej amnezji, w pewnym nieznanym ciemnym pokoju. Kilka świateł oświetla ściany i pojedyncze meble. W rogu stoi ludzka postać z głową wilkołaka, która trzyma pilę łańcuchową. Przed nią na stole operacyjnym leży mała dziewczynka…

Zobacz również: Nadciągają mobilni e-sportowcy

Choć zarys fabuły brzmi całkiem nieźle, to grze troszkę brakuje akcji. Pomiędzy wolno rozwiązywanymi zagadkami, miejscami trzeba naprawdę się pospieszyć. Mimo to, tytuł przeznaczony raczej dla wielbicieli strasznych historii, bo dobrze wprowadza w klimat. Przekonanych odsyłam do sklepów.

Slenderina: The Cellar

Slenderman z niewiadomych przyczyn ciągle na moim urządzeniu wywalał błąd, dlatego musiałem pocieszyć się jego żeńską odmianą. Slenderina to raczej prostoliniowo zbudowana gra. Znajdujemy się w piwnicy z dużą liczbą drzwi i przejść. Naszym zadaniem jest odszukanie książek, które pozwolą na ucieczkę

Wyposażeni w latarkę poruszamy się po wąskich korytarzach. W tle słychać cały czas dziwne odgłosy, które miałyby zniechęcić nas do szukania. Wielokrotnie można się przestraszyć na przykład podczas obracania głowy w ciemnym zakrwawionym pokoju. W domu są zjawy, duchy, krew i tytułowa „wąska kobieta”. Zakładać słuchawki a gwarantuję wysokie skoki pulsu.

Fran Bow

Z pięciu gier w tym przeglądzie ta jest pierwszą, która tak dobrze i klimatycznie wprowadziła do fabuły całej gry. Komiksowa animacja rozpoczyna grę, w której mała dziewczyna w drastyczny sposób traci swoich rodziców. Później musi zmierzyć się z wszystkimi tymi, którzy sądzą, że zwariowała. Nafaszerowana środkami uspokajającymi trafia do pokoju, z którego musi się wydostać.

Podczas dialogów gra daje wybór na temat tego, co chcemy powiedzieć. W najmniej oczekiwanych momentach pojawia się krew, krzyk i gaśnie światło, by po chwili wszystko znowu wróciło do normy. Mroczne momenty dostarczą wrażeń, a zagadki, z którymi zmierzy się nasza bohaterka, pobudzą szare komórki do działania.

Five Nights at Freddys 3

Czwarta część gier z serii FNAF cieszyła się dużą popularnością, ale wśród wielu graczy stała się obiektem drwin i tym samym straciła nieco względem swojego poprzednika. Dlatego też w tym zestawieniu pozwoliłem sobie umieścić starszą, jednak nie gorszą część tej jumpscare’owej produkcji.

Akcja toczy się 30 lat później, po zamknięciu pizzerii, w której toczyły się wcześniejsze części. Wcielamy się w nocnego stróża, który musi kontrolować kamery przed animatronikami. Przez 5 nocy musimy przetrwać w nawiedzonym lokalu. Jest klimatycznie są zagadki, mini gierki, a poza tym całkiem niezłe audio, które potrafi przestraszyć. Gra w Sklepie Play dostępna jest za niecałe 14 złotych, ale za wersję demonstracyjną zawierającą 2 z 5 poziomów nie zapłacicie ani grosza.

Z pewnością nie obejdzie się bez osób, dla których każda z tych gier to jedynie kolejna bajeczka, a horrorów widzieli już tyle, że jedyne, czego się obawiają przy kolejnym seansie to zadławienie popcornem, nagły brak prądu czy zamach terrorystyczny. Niemniej znajdzie się grono osób, którym część z tych gier wpadnie w oko. A Wy, jakie tytuły umieścilibyście w tym zestawieniu? Piszcie w komentarzach. Czekam na Wasze opinie i propozycje.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

5 darmowych gier wydanych przez Ketchapp, od których nie będziesz mógł się oderwać 5 gier, na które warto wydać niecałe 5 zł 5 niezależnych gier, które zostały stworzone przez Polaków Jak wyobrażano sobie iPhone'a przed iPhone'em? Przegląd starych konceptów Najlepsze smartfony za mniej niż 1500 zł - przegląd Wykorzystanie przegrzewających się smartfonów - najlepsze memy i rozwiązanie konkursu Najlepsze smartfony za mniej niż 800 zł - przegląd Dziwacy tygodnia: Brzydkie kaczątko, Fiat, kuchenne rewolucje, nurkujemy, strzelamy i jeździmy Dziwacy tygodnia - gruby, chudy, złoty, bambus i paluszek Dziwacy tygodnia: Lamborghini, czołg oraz... oczy Co Apple pokaże nam 9 marca? Wszystko o Galaxy S6 i Galaxy Edge! Dlaczego smartfony Lumia to świetne urządzenia do pracy Przegląd telefonów odpornych na wodę i uszkodzenia mechaniczne 3 nowe smartfony, których raczej sobie nie kupisz Kto nie myśli o jutrze, będzie miał kłopoty... 10 najciekawszych profili na polskim Instagramie Nowe okna otwierają furtkę możliwości. Koncept Windowsa 10 Inteligentniejsze opaski w 2015 roku? Szukasz smartfona do 1000 zł? Oto TOP10 naszych propozycji TOP10 telefonów do 2000 zł Wkrótce Święta! Smartfon Lumia jako prezent pod choinkę Szukasz smartfona do 500 zł? Oto TOP10 naszych propozycji TOP 15 najzabawniejszych SMS-owych konwersacji [cz. 6]

Popularne w tym tygodniu:

5 tegorocznych flagowców, które kupisz za mniej niż 2000 zł Najlepsze smartfony do 1000 zł. Oto 5 propozycji wartych rozważenia