5 darmowych gier wydanych przez Ketchapp, od których nie będziesz mógł się oderwać

Ketchapp to chyba najpopularniejszy wydawca gier typu endless tapper. Ustalił on schemat, według którego deweloperzy z całego świata budują kolejne produkcje, a później sam wypuszcza je spod swoich skrzydeł. Jak widać schemat się sprawdził. Gry pobierane są milionami i zazwyczaj zbierają wysokie noty. Większość z nich to proste produkcje, które jednak potrafią niesamowicie wciągnąć. Te 5 gier sprawi, że nogi w kiblu zdrętwieją, a szef nie będzie umiał zmusić Was do pracy. Zapraszam.

Granie na smartfonie

Granie na smartfonie (Shutterstock)

Don’t Touch The Spikes

Ta gra to chyba najbardziej rozbudowany tytuł z całej piątki, które Wam przedstawiam. Sterujemy ptaszkiem, który odbijając się od prawej i lewej krawędzi ekranu musi unikać kolców. Proste? W zasadzie tak. Gra jednak z czasem zwiększy ilość kolców tak by było nam coraz trudniej. Tapnięciem w ekran sprawiamy, że ptaszek podskakuje i tym samym nie wpadnie w najeżone ścianki.

W grze jest tryb gry w jaskini, wyzwania, dodatkowe cukierki, diamenty i jeszcze parę innych bajerów. Ogólnie gra jest przyjemna i można przy niej przysiąść na jakiś czas. Cukierki wydawać można na estetyczne ulepszenia takie jak nowa fryzura ptaszka, lub na bardziej praktyczne, czyli zwiększenie widoczności w jaskini. Dla wielbicieli kolorowych endless taperów jak znalazł.

Zig Zag

Zobacz również: Appshaker 2 #20: PolyGen, Roller Coaster Tycoon, Symmetria i inne

Być może słyszeliście już o tej grze bo ponad 10 milionów urządzeń na które została pobrana to całkiem sporo. Zasady w ZigZag są całkiem proste. Gra polega stukaniu w ekran i zmienianiu kierunku poruszania się czarnej kuleczki. Tylko tyle i aż tyle.

Ścieżka jest wąska, zygzakowata. Po drodze znajdziemy na niej diamenty, za które możemy kupić inne kolory kuleczek. Prosto i z sensem. Jak widać dotarło to do graczy, którzy na temat gry piszą bardzo pochlebne opinie. Gra zgniecie w Was pokłady produktywnej energii i sprawi, że obudzi się w Was prokrastynacyjny zmysł.

Skyward

Z wymienionych tutaj gier, Skyward to moja ulubiona (może, dlatego że wśród znajomych zawsze miałem w niej najwyższy wynik) Zręcznościówka, która wymaga skupienia i rytmicznego stukania palcem w ekran. Przed sobą mamy 2 kropki – jedna stoi, druga porusza się wokół tej pierwszej. Naszym zadaniem jest tapnąć w ekran w momencie, w którym obracająca się kropka dotknie ścieżki.

Ścieżka zbudowana jest z figur niemożliwych, co sprawia, że rozgrywka jest nieco ciekawsza. Od ostatniego mojego spotkania z grą dodano tryb hardcore, w którym kuleczki przyspieszają i trzeba szybciej reagować. Sama gra wciąga po uszy. Dodatków nie ma, ale nie ma też mikropłatności. Zainteresowanych odsyłam do pełnej recenzji, a przekonanych zostawiam z linkami do sklepów.

Arrow

Ta gra to dzieło polskiego studia, które skorzystało jedynie z popularności publishera jakim jest Ketchapp. Odniosła niemały sukces. W lipcu stała się numerem 1 wśród pobieranych gier w USA wyprzedzając tym samym Jurrasic World czy Fallout. Mówi się o niej, że jest „nowym, odświeżonym polskim wężem” i faktycznie tak też wygląda. Pomagamy wężykowi przejść przez labirynt, przy okazji zbierając kolejne jego elementy.

Wąż ciągle prze w prawo, my natomiast tapnięciem kontrujemy jego ruch i kierujemy w lewo. Przy okazji zbierania segmentów zbieramy także diamenty, za które potem możemy kupić estetyczne dodatki takie jak głowy węża czy tła. Koszty gry zwróciły się w 2 dni po premierze, a gra znalazła się w zacnym gronie „gier polecanych przez Apple.” Jakieś pytania?

Escape

Ten tytuł to nieco nietypowa dla Ketchapp zręcznościówka, o czym pisałem już w pełnej recenzji. Brakuje tutaj bowiem wszystkiego tego, z czym ten publisher jest kojarzony. Kolorów, radosnych dźwięków, kupowania kolejnych czapek, fryzur dla ptaszka, króliczka czy innego bohatera. Tutaj jest czerń, i lekkie odcienie tła zmieniające się co rozdział. Klimat inny, niekoniecznie gorszy.

W grze tąpnięciami sterujemy rakietą, która ewakuując się najprawdopodobniej po apokalipsie, zabiera ze sobą ludzi. Kolejnych rozbitków zbieramy po drodze i to od ich ilości zależy nasz wynik. Tutaj jednak nie wracamy się do początku, a do jakby poprzedniego rozdziału, punktu kontrolnego w rozgrywce. Produkcja jest wymagająca i wciągająca zarazem. Nietypowa, ciekawa i godna polecenia.

Opinia o tym, że wyżej wymienione tytuły i podobne to po prostu gry dla gimnazjalistów jest bardzo powszechna. Kiedy jednak ludzie szukają krótkiej, darmowej, niezobowiązującej rozgrywki, niewymagającej wiele od sprzętu i gracza, te gry sprawdzą się idealnie. A jakie są wasze ulubione endless tappery? Piszcie w komentarzach, czekam na wasze opinie. Miłego weekendu!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

5 gier, na które warto wydać niecałe 5 zł 5 niezależnych gier, które zostały stworzone przez Polaków Jak wyobrażano sobie iPhone'a przed iPhone'em? Przegląd starych konceptów Najlepsze smartfony za mniej niż 1500 zł - przegląd Wykorzystanie przegrzewających się smartfonów - najlepsze memy i rozwiązanie konkursu Najlepsze smartfony za mniej niż 800 zł - przegląd Dziwacy tygodnia: Brzydkie kaczątko, Fiat, kuchenne rewolucje, nurkujemy, strzelamy i jeździmy Dziwacy tygodnia - gruby, chudy, złoty, bambus i paluszek Dziwacy tygodnia: Lamborghini, czołg oraz... oczy Co Apple pokaże nam 9 marca? Wszystko o Galaxy S6 i Galaxy Edge! Dlaczego smartfony Lumia to świetne urządzenia do pracy Przegląd telefonów odpornych na wodę i uszkodzenia mechaniczne 3 nowe smartfony, których raczej sobie nie kupisz Kto nie myśli o jutrze, będzie miał kłopoty... 10 najciekawszych profili na polskim Instagramie Nowe okna otwierają furtkę możliwości. Koncept Windowsa 10 Inteligentniejsze opaski w 2015 roku? Szukasz smartfona do 1000 zł? Oto TOP10 naszych propozycji TOP10 telefonów do 2000 zł Wkrótce Święta! Smartfon Lumia jako prezent pod choinkę Szukasz smartfona do 500 zł? Oto TOP10 naszych propozycji TOP 15 najzabawniejszych SMS-owych konwersacji [cz. 6] 25 najciekawszych i najzabawniejszych filmów nagranych przez użytkowników Vine’a [cz. 5]

Popularne w tym tygodniu:

5 tegorocznych flagowców, które kupisz za mniej niż 2000 zł Najlepsze smartfony do 1000 zł. Oto 5 propozycji wartych rozważenia