Nie leć w kulki. Zagraj w Monsters Bubble Shooter

Potwory czyhające w szafie lub pod łóżkiem to prawda czy może Hollywoodzki mit? Sam osobiście tego nie doświadczyłem, ale wiem, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic i czasami potrafi zainspirować twórców gier.

W grze Monsters Bubble Shooter studia Tilt Games wcielamy się w rolę małej dziewczynki lub małego chłopca, którzy zostali zaatakowani przez potwory… Spokojnie, to tylko dziecięca wyobraźnia, a potwory wcale nie są groźne. Jedynym minusem ich przybycia jest to, że zabrały dzieciom dostęp do zabawek. Trzeba więc zakasać rękawy i odebrać konsole, misie i robociki z rąk złych i niedobrych potworów.

Grę rozpoczyna intro, które mniej więcej przedstawia to, co właśnie przeczytaliście. Dziewczynka bierze jednego z potworów, rzuca w drugiego i gdy w sumie są 3 obok siebie, spadają na dół wraz z jedną z zabawek. Typowy bubble shooter można by rzec. Nie spotkałem się jednak w tego rodzaju grach z ciekawym wprowadzeniem fabularnym i tak dobrze dobraną muzyką, która towarzyszy nam przez całą rozgrywkę.

Rozpoczynamy łatwo, od 2 potworów. Nasz bohater, względnie bohaterka dostaje potworka i rzuca nim w innego. Później potworów pojawia się coraz więcej i tym samym poziom trudności wzrasta. Sami do dyspozycji mamy określoną liczbę rzutów. Kiedy ją przekroczymy, grę można rozpocząć od nowa, co sprawia, że tracimy jedno z żyć. Można też zobaczyć reklamę, co wydaje się czasem lepszym rozwiązaniem.

Życia, o których wspomniałem odnawiają się czasowo. Można je też kupić za diamenty, które zdobywa się w trakcie gry. Za takie diamenty, można również kupić ulepszenia, które ułatwią walkę o zabawki. Szkoda, że twórcy postawili na mikropłatności, bo przez to moim zdaniem zmniejsza się jej atrakcyjność. Czasem jak widać wygrywają pieniądze, które spływają do deweloperów szybciej właśnie dzięki tego typu rozwiązaniom

Gra podzielona jest na poziomy, których w sumie jest 110. Niewykluczone jest jednak, że pojawi się ich więcej, bo u góry widniej napis „More comming soon”. Kiedy to nastąpi i czy w ogóle się stanie? Nie wiem, ale przydałoby się, bo niektóre poziomy przechodzi się masakrycznie szybko i nawet liczba 110 nie jest imponująca.

Z każdym kolejnym poziomem pojawiają się nowe potwory, które potrafią być jeszcze bardziej odporne. Są przykładowo takie, których nie da się zniszczyć przez combo, musimy je po prostu zrzucić. Przeźroczyste, duże, wybuchające. Pomoc przyniosą jednorundowe ulepszenia takie jak kulka zmieniająca się w potwora, w którego pierwsza uderzy, czy też dodatkowy celownik.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Gdyby nie czasowo odnawialne życia, oraz mniejszy udział mikropłatności to gra z pewnością zyskałaby w moich oczach. Bubble shootery nie są moim ulubionym typem gry, ale ten wydaje się ciekawszą propozycją. A co wy sądzicie o Monsters Bubble Shooter? Piszcie w komentarzach. Czekam na opinie oraz warte uwagi tytuły gier.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Licznik Kalorii, MapFactor oraz This War of Mine Spróbuj swoich sił w tenisie. Poznaj Stick Tennis Tour. Nauka angielskiego nie musi być nudna. Poznaj Alphabear Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Tour de France 2015, Amazon Cloud Drive oraz Geometry Wars 3 Escape - nieco inny edless tapper studia Ketchapp Gra w kolorach tęczy, czyli temat bardzo na topie. Recenzja Colors United Ucz się przez zabawę i odpowiadanie na pytania. Recenzja ABC Polski QUIZ Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Solid Explorer File Manager, Sworkit Lite oraz LEGO Minifigures Online Łowca Demonów to gra niemal idealna dla fanów przygodówek point&click Chwyć za miecz i walcz z potworami w retro stylu - recenzja Sword of Xolan Zombie na celowniku w czasie apokalipsy. Recenzja Dawn of the Sniper "A historii tej gry i tak byś nie zrozumiał", czyli walcz z pralkami i meblami w Sudden Bonus [recenzja] Hound - Siri, Google Now i Cortana mają nieoczekiwanego konkurenta, który może namieszać Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2 Długie proste, 300 km/h na liczniku i piękne hostessy i brak mikropłatności, czyli jak dobrze rozpocząć wakacje z SBK15 Pokemony oficjalnie trafiły na Androida, ale nie w takiej formie, na jaką byś liczył (Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja] Oto nowy lider najbardziej kasowych gier mobilnych. Jak zdetronizował króla? Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action Odkrywaj jaskinie i walcz o przetrwanie w Tiny Dangerous Dungeons Zagraj taktyką Barcelony w minimalistycznym wydaniu - recenzja Tiki Taka Soccer Automatowa bijatyka rodem z filmu akcji - recenzja Kung Fury

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u