Lubisz skręty? Ta gra jest dla Ciebie! Recenzja Socioball

Prostota i sens. Czasem tak niewiele trzeba, by gra stała się ciekawa i wymagająca. Nie wszystkim się to udaje, ale zdarzają się wyjątki.

Socioball to gra, w której budujemy tor dla piłeczki tak, by trafiła ona do celu. Brzmi bardzo prosto, ale potrafi dostarczyć rozrywki i miejscami bywa naprawdę wymagające.

Gra toczy się na platformie, która jest po części wypełniona polami, a po części ma w sobie luki. Gracz obok niej ma do dyspozycji pola, które może wykorzystać i położyć na planszy. Po postu przytrzymuje dany element i przerzuca go na planszę, tym samym budując tor, po którym będzie się przemieszczać piłeczka.

Do wyboru są zwykle pola, pola ze skokiem, pola z większym skokiem, z przyciskiem, który podnosi ścianę, teleporty oraz te najbardziej popularne — skręty. Kiedy piłka najedzie na jedno z tych pól wykonuje jakąś akcję, skacze, skręca, teleportuje się. Wszystko ma na celu to, by trafiła na miejsce swojego przeznaczenia, czyli niebieskie pole.

Kiedy zbudujemy już swój tor, pozostaje nacisnąć przycisk Play i wtedy śledzić możemy jak piłka powoli toczy się do niebieskiego pola. Sam osobiście jestem dość niecierpliwy i uważam, że przydałby się tam przycisk przyspieszający ten proces, jednak na próżno go szukać. Na próżno szukać też mikropłatności, bo w tej grze ich zwyczajnie nie ma.

Niejednokrotnie piłeczek jest więcej, jednak gdyby te miały trafić do jednego pola byłoby to zbyt łatwe. Dlatego deweloperzy postawili przed nami wyzwanie i każda piłeczka ma trafić do oddzielnego pola. Zadanie ułatwia fakt ze piłeczki się przecinają, aczkolwiek braku wymagań tej grze bym nie zarzucił.

Każdy poziom ma swoją własną unikatową nazwę i nie jest to Level1, Level2. To nazwy, które czasami bywają pomocne w rozwiązaniu problemu. Na całe szczęście zatrzymanie na jednym z poziomów nie wyklucza nas z dalszej gry. Między poziomami można dowolnie przeskakiwać a ich podgląd wyświetla się zaraz po wybraniu, tak więc nie ma możliwości, by się pomylić.

Zobacz również: Nadciągają mobilni e-sportowcy

Gra z wyglądu jak i z mechaniki jest zwyczajnie prosta, a zarazem wciągająca. Jest tu niewiele, ale za to niczego nie brakuje temu tytułowi do stania się pełnoprawną grą mobilną. Gra ma również opcję tworzenia własnych plansz, które wędrują na Twittera i przez ten kanał społecznościowy trafiają do naszych znajomych i nie tylko, ale nie udało mi się tego sprawdzić gdyż… zwyczajnie nie korzystam z Twittera.

Socioball to produkcja wymagająca, jednak to pozytywnie wpływa na jej ocenę. Jeśli stawianie skrętów to dla was nie problem, powinniście się zapoznać z tym tytułem. Gra jest dostępna za darmo na Androida i za drobną opłatą na iOS, bez mikropłatności. Czekam na opinie w komentarzach. Miłego weekendu!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Spróbuj swoich sił w tenisie. Poznaj Stick Tennis Tour. Nauka angielskiego nie musi być nudna. Poznaj Alphabear Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Tour de France 2015, Amazon Cloud Drive oraz Geometry Wars 3 Escape - nieco inny edless tapper studia Ketchapp Gra w kolorach tęczy, czyli temat bardzo na topie. Recenzja Colors United Ucz się przez zabawę i odpowiadanie na pytania. Recenzja ABC Polski QUIZ Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Solid Explorer File Manager, Sworkit Lite oraz LEGO Minifigures Online Łowca Demonów to gra niemal idealna dla fanów przygodówek point&click Chwyć za miecz i walcz z potworami w retro stylu - recenzja Sword of Xolan Zombie na celowniku w czasie apokalipsy. Recenzja Dawn of the Sniper "A historii tej gry i tak byś nie zrozumiał", czyli walcz z pralkami i meblami w Sudden Bonus [recenzja] Hound - Siri, Google Now i Cortana mają nieoczekiwanego konkurenta, który może namieszać Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2 Długie proste, 300 km/h na liczniku i piękne hostessy i brak mikropłatności, czyli jak dobrze rozpocząć wakacje z SBK15 Pokemony oficjalnie trafiły na Androida, ale nie w takiej formie, na jaką byś liczył (Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja] Oto nowy lider najbardziej kasowych gier mobilnych. Jak zdetronizował króla? Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action Odkrywaj jaskinie i walcz o przetrwanie w Tiny Dangerous Dungeons Zagraj taktyką Barcelony w minimalistycznym wydaniu - recenzja Tiki Taka Soccer Automatowa bijatyka rodem z filmu akcji - recenzja Kung Fury Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury Żaba, która walczy Kung-Fu? Dla Nitrome to nie problem. Recenzja Green Ninja

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u