Spróbuj swoich sił w tenisie. Poznaj Stick Tennis Tour.

Sport jest dobry dla zdrowia. W wersji wirtualnej bardziej dla rozrywki, ale wciąż ma on swoje plusy.

Stick Tennis Tour, jak się zapewnie domyślacie, to gra, w której gramy w tenisa. Nie gramy jednak patyczakami jak mogłaby sugerować nazwa, a prawdziwymi zawodnikami, którzy swoją posturą jednak przypominają nieco patyki.

Zasad gry w tenisa chyba raczej nie trzeba tłumaczyć. W grze zachowane są wszystkie te, o których przeciętny, średnio obeznany w sporcie śmiertelnik powinien wiedzieć. Są błędy przy serwowaniu, auty, nety, przewagi a punkty liczone są zgodnie z zasadami.

Ważniejsze od zasad jest jednak sterowanie. Postawiono na przesunięcia palcem po ekranie i muszę przyznać, że to dobry wybór. Gracz przesuwa po ekranie w stronę, w którą chce zagrać piłkę. To czy wpadnie ona w pole, czy uderzy w siatkę zależy tylko od tego, w którym momencie zostanie ona uderzona. Trzeba bowiem zrobić to nie za wcześnie i nie za późno.

Doświadczenia w doskonałym czasie odbijania piłki oraz inne umiejętności nabyć można w trybie treningowym. Jest on dość rozbudowany. Po kolei przeprowadza gracza przez wszystkie możliwe zagrania. Przejście jednego odblokowuje kolejny i tak z każdym następnym wzrasta poziom trudności. Dostajemy na przykład 15 piłek i 5 z nich trzeba zagrać w idealnym czasie w pole po lewej stronie.

Sesje treningowe zakończone są meczem treningowym. To zwykły mecz z tą jednak różnicą, że obok pojawia się jeszcze pasek, który pomoże dobrać czas odbicia piłki. Gra się do 5 wygranych gemów, a im bardziej zmiażdżymy przeciwnika tym więcej gwiazdek za mecz dostaniemy. Po wygranej sesji treningowej, można przejść do innych trybów.

Innymi Trybami są tryb wyzwań oraz coś w rodzaju turniejów. W tym pierwszym zmierzymy się z wyzwaniami w postaci meczów. Do pokonania mamy przeciwnika, który na przykład nigdy nie przegrał meczu. Za każde wyzwanie dostać można statuetkę. W drugim trybie gracz zmierzy się w wielkim turnieju z graczami z całego świata, niestety bez multiplayera.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Dodatkiem, który niektórych może ucieszyć jest możliwość stworzenia własnego gracza. Wybiera się rysy twarzy i karnację. Za ubiór natomiast trzeba zapłacić. Poza tym, gra nie ma mikropłatności, płaci się jedynie za ewentualne dodatki estetyczne, co jest dla mnie dużym plusem. Grafika jest całkiem przyjemna a muzyka i okrzyki dopingu na trybunach poprawiają i tak już dobre wrażenie.

Stick Tennis Tour to pozycja nie tylko dla fanów tenisa. Gra ma wygodne sterowanie i jest bardzo przyjemna. Tytuł dostępny jest na Androida i iOS w wersji darmowej z reklamami i opcjonalnym zakupem ich usunięcia. W komentarzach czekam na opinie oraz propozycje recenzji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Nauka angielskiego nie musi być nudna. Poznaj Alphabear Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Tour de France 2015, Amazon Cloud Drive oraz Geometry Wars 3 Escape - nieco inny edless tapper studia Ketchapp Gra w kolorach tęczy, czyli temat bardzo na topie. Recenzja Colors United Ucz się przez zabawę i odpowiadanie na pytania. Recenzja ABC Polski QUIZ Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Solid Explorer File Manager, Sworkit Lite oraz LEGO Minifigures Online Łowca Demonów to gra niemal idealna dla fanów przygodówek point&click Chwyć za miecz i walcz z potworami w retro stylu - recenzja Sword of Xolan Zombie na celowniku w czasie apokalipsy. Recenzja Dawn of the Sniper "A historii tej gry i tak byś nie zrozumiał", czyli walcz z pralkami i meblami w Sudden Bonus [recenzja] Hound - Siri, Google Now i Cortana mają nieoczekiwanego konkurenta, który może namieszać Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2 Długie proste, 300 km/h na liczniku i piękne hostessy i brak mikropłatności, czyli jak dobrze rozpocząć wakacje z SBK15 Pokemony oficjalnie trafiły na Androida, ale nie w takiej formie, na jaką byś liczył (Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja] Oto nowy lider najbardziej kasowych gier mobilnych. Jak zdetronizował króla? Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action Odkrywaj jaskinie i walcz o przetrwanie w Tiny Dangerous Dungeons Zagraj taktyką Barcelony w minimalistycznym wydaniu - recenzja Tiki Taka Soccer Automatowa bijatyka rodem z filmu akcji - recenzja Kung Fury Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury Żaba, która walczy Kung-Fu? Dla Nitrome to nie problem. Recenzja Green Ninja Zjeżdzanie na linie wśród kolców i kamieni - poznaj Radical Rappelling [recenzja]

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia