Gra w kolorach tęczy, czyli temat bardzo na topie. Recenzja Colors United

Przeglądając ostatnio aktywności moich znajomych na Facebooku naszła mnie dzika myśl na recenzję pewnej kolorowej gry…

Colors United to — wbrew pozorom — nie nazwa organizacji walczącej o równość rasową ani najnowszej kolekcji ciuchów. To tytuł gry, która jak na razie jest dla mnie chyba najbardziej oryginalnym pomysłem na grę logiczną, z jakim się spotkałem. Łamigłówka oryginalna, a przy tym ciekawa.

Na ekranie wyświetla nam się tablica z kulkami, kwadratami, rombami lub sześciokątami w różnych kolorach. U dołu ekranu znajdują się natomiast kolorowe przyciski. Kolorów standardowo jest 6, choć w dalszych częściach moglibyście spotkać się z ich większą liczbą. Po kliknięciu jednego z nich, jedna kulka z planszy zmienia swój kolor na kolor przycisku, który nacisnęliśmy.

Zagmatwania ciąg dalszy. Kiedy jedna kulka zmienia swój kolor na kolor kulki będącej obok, obie zmieniają kolor przy naciśnięciu kolejnego przycisku. Zadaniem gracza jest doprowadzenie do takiego stanu, aby kolor wszystkich pól był jednolity. Ograniczeniem jest liczba ruchów, a zazwyczaj gra narzuca nam też kolor, jakim mamy zakończyć rozgrywkę.

W teorii wygląda to strasznie i poniekąd przypuszczałem, że ciężko będzie mi to Wam przekazać słowami. Jednak w praktyce działa to łatwo i przyjemnie. Kiedy ruchów jest według Was za mało, możecie kupić dodatkowe. Tutaj do gry wchodzą mikropłatności, dzięki którym kupujemy wirtualną walutę, jaką są monety. Można je oczywiście zbierać w trakcie grania, a za obejrzenie reklamy też, co nie co dostaniemy.

Oprócz trybu dla jednego gracza gra ma tryb multi, w którym należy przejąć jak najwięcej kolorów z planszy. W nim zmierzyć się można zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i z drugim graczem (na jednym urządzeniu) Jest także codzienne wyzwanie, w którym to z kolei trzeba wykonać jak najmniej ruchów w jak najkrótszym czasie. Nasz wynik przekazywany jest do rankingu i porównywany z graczami z całego świata.

Nigdy nie spotkałem się z taką mechaniką i muszę przyznać, że gra jest przez to bardzo wciągająca. Ma drobne problemy z tłumaczeniem, ale i tak daję plusa za chęć przetłumaczenia na nasz język. Byłoby prawie idealnie, gdyby nie tak duża liczba mikropłatności. Mimo to, gra jest naprawdę warta uwagi, nie tylko dla maniaków tego typu łamigłówek.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Gra powoli startuje w sklepach, ale ma już bardzo pozytywne noty. Poniżej zostawiam linki do pobrania. Zostawcie również komentarz, w którym podzielicie się opinią na jej temat. Miłego kolorowania!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Ucz się przez zabawę i odpowiadanie na pytania. Recenzja ABC Polski QUIZ Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Solid Explorer File Manager, Sworkit Lite oraz LEGO Minifigures Online Łowca Demonów to gra niemal idealna dla fanów przygodówek point&click Chwyć za miecz i walcz z potworami w retro stylu - recenzja Sword of Xolan Zombie na celowniku w czasie apokalipsy. Recenzja Dawn of the Sniper "A historii tej gry i tak byś nie zrozumiał", czyli walcz z pralkami i meblami w Sudden Bonus [recenzja] Hound - Siri, Google Now i Cortana mają nieoczekiwanego konkurenta, który może namieszać Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2 Długie proste, 300 km/h na liczniku i piękne hostessy i brak mikropłatności, czyli jak dobrze rozpocząć wakacje z SBK15 Pokemony oficjalnie trafiły na Androida, ale nie w takiej formie, na jaką byś liczył (Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja] Oto nowy lider najbardziej kasowych gier mobilnych. Jak zdetronizował króla? Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action Odkrywaj jaskinie i walcz o przetrwanie w Tiny Dangerous Dungeons Zagraj taktyką Barcelony w minimalistycznym wydaniu - recenzja Tiki Taka Soccer Automatowa bijatyka rodem z filmu akcji - recenzja Kung Fury Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury Żaba, która walczy Kung-Fu? Dla Nitrome to nie problem. Recenzja Green Ninja Zjeżdzanie na linie wśród kolców i kamieni - poznaj Radical Rappelling [recenzja] Kalkuluj zyski i zbuduj kapitalistyczne imperium z grą Idle Town [recenzja] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: JUJU, Periscope oraz Doom 3: BFG Edition W tej grze zmierzymy się z graczami z całego świata w wyścigach… jaków. [Recenzja Yak Dash] Nubs’ Adventure - kolejny dowód na to, że grafika w grach jest na drugim planie

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia