Ucz się przez zabawę i odpowiadanie na pytania. Recenzja ABC Polski QUIZ

Gry typu quiz to na ogół budowane na dużą skalę bazy danych z pytaniami. Im ich więcej, tym lepiej. Niestety oprócz źle udzielonej odpowiedzi nie zawsze dostajemy poprawną, a nierzadko nie wychodzimy z quizu z powiększoną wiedzą. Znam grę, w której nie ma to miejsca.

ABC Polski Quiz to rodzimy pomysł, który został przekształcony w pełni działającą aplikację mobilną. Gra ma na celu uczyć przez zabawę na zasadzie quizu i muszę przyznać, że całkiem dobrze jej to wychodzi.

„Ile lat miał Jezus, gdy go ukrzyżowano” albo „Kiedy powstała marka Opel?” to jedne z wielu pytań, jakie tu znajdziemy. Niektóre z nich to poziom wiedzy podstawowej, ale niektóre potrafią człowieka zaskoczyć. W 8 kategoriach znaleźć można m.in. pytania ze świata mody, polskich spraw, osiągnięć i odkryć czy chociażby rekordy z całego świata.

W głównym menu są tylko 2 przyciski – gra jednoosobowa oraz gra rankingowa. W grze jednoosobowej wybieramy dowolną kategorię i spokojnie możemy odpowiadać. Za poprawnie udzielone odpowiedzi przyznawane są punkty, które później wymienia się na możliwość gry w rozgrywkach rankingowych, lub na zakup awatarów widocznych dla przeciwników.

Punkty przyznawane są stopniowo. Za pierwsze pytanie dostajemy 1 punkt, za drugie 2, za trzecie 3 i tak do momentu, aż na któreś odpowiemy źle. Wtedy nasze combo znika i rozpoczynamy zbieranie od 1 punktu. 150 punktów zebranych w grze jednoosobowej, pozwala na zakupienie żetonu, który wykorzystamy w rozgrywkach rankingowych.

Rozgrywki rankingowe pozwalają na pięcie się w rankingu ogólnym graczy. W nich właśnie losowo dostajemy przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Wybrać możemy natomiast kategorię, w której chcemy odpowiadać. Każdy gracz ma 6 pytań i wygrywa ten, który udzieli poprawnej odpowiedzi na więcej z nich.

To, co wyróżnia tę grę na tle innych quizów, to sposób, w jaki poprawia ona graczy przy udzielaniu odpowiedzi. Zazwyczaj w grach tego typu zobaczymy tylko napis „źle” i na tym by się kończyło. Tutaj natomiast, gra udzieli krótkiej, streszczonej informacji na temat poprawnej odpowiedzi. Wiedza podana w taki sposób zapada w pamięć o wiele lepiej niż suchy tekst na kartkach podręczników.

Zobacz również: Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne

Gra ma niezbyt urodziwy interfejs i to niestety nie przejdzie mimo uszu. Przyciski i grafikę w niskiej rozdzielczości jeszcze przeżyję, ale animacje wyglądają niczym wyciągnięte z Power Pointa. Liczę na odświeżenie graficzne w najbliższych aktualizacjach. Całokształt jest jednak mimo wszystko niezły, więc jeśli Was przekonałem, zostawiam link do Sklepu Play. Czekam na opinie, komentarze oraz propozycje gier do zrecenzowania.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Solid Explorer File Manager, Sworkit Lite oraz LEGO Minifigures Online Łowca Demonów to gra niemal idealna dla fanów przygodówek point&click Chwyć za miecz i walcz z potworami w retro stylu - recenzja Sword of Xolan Zombie na celowniku w czasie apokalipsy. Recenzja Dawn of the Sniper "A historii tej gry i tak byś nie zrozumiał", czyli walcz z pralkami i meblami w Sudden Bonus [recenzja] Hound - Siri, Google Now i Cortana mają nieoczekiwanego konkurenta, który może namieszać Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2 Długie proste, 300 km/h na liczniku i piękne hostessy i brak mikropłatności, czyli jak dobrze rozpocząć wakacje z SBK15 Pokemony oficjalnie trafiły na Androida, ale nie w takiej formie, na jaką byś liczył (Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja] Oto nowy lider najbardziej kasowych gier mobilnych. Jak zdetronizował króla? Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action Odkrywaj jaskinie i walcz o przetrwanie w Tiny Dangerous Dungeons Zagraj taktyką Barcelony w minimalistycznym wydaniu - recenzja Tiki Taka Soccer Automatowa bijatyka rodem z filmu akcji - recenzja Kung Fury Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury Żaba, która walczy Kung-Fu? Dla Nitrome to nie problem. Recenzja Green Ninja Zjeżdzanie na linie wśród kolców i kamieni - poznaj Radical Rappelling [recenzja] Kalkuluj zyski i zbuduj kapitalistyczne imperium z grą Idle Town [recenzja] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: JUJU, Periscope oraz Doom 3: BFG Edition W tej grze zmierzymy się z graczami z całego świata w wyścigach… jaków. [Recenzja Yak Dash] Nubs’ Adventure - kolejny dowód na to, że grafika w grach jest na drugim planie Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spellcrafter, eWeather HD oraz Lara Croft: Relic Run

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia